Przyczyny zimnej kuchni

Mnóstwo ludzi boryka się z problemem, jakim jest utrzymanie ciepła w kuchni. Jest to zazwyczaj spowodowane nieszczelnymi oknami, drzwiami, czy też źle działającym ogrzewaniem. Wiele osób zastanawia się, jak ocieplić kuchnię, aby w końcu móc cieszyć się ciepłem w tym pomieszczeniu. W tym artykule przedstawiamy najlepsze sposoby na ogrzanie Twojej kuchni.

Ogrzewanie podczerwienią

Ogrzewanie podczerwienią to jeden z najlepszych sposobów na ogrzewanie kuchni. W przeciwieństwie do tradycyjnych konwektorów, ogrzewanie podczerwienią nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, a bezpośrednio przedmioty i osoby znajdujące się w zasięgu działań promieni podczerwieni. Dzięki temu można oszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Ogrzewanie podczerwienią jest również bezpieczne, gdyż nie powoduje spalania tlenu.

Sposoby na docieplenie kuchni

Zainstaluj izolację okienną

Jednym z prostszych sposobów na ogrzewanie kuchni jest zainstalowanie izolacji okiennych. Można to zrobić poprzez docięcie uszczelek, albo zakup izolacji okiennej w postaci folii termicznej. To proste rozwiązanie pozwala na zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia i zapobiega wnikaniu zimnego powietrza.

Montaż drzwi zewnętrznych

Jeśli Twoja kuchnia ma bezpośrednie wejście na zewnątrz, to jednym z najlepszych sposobów na ogrzewanie jest zamontowanie drzwi zewnętrznych. Drzwi zewnętrzne zapewnią optymalne izolowanie pomieszczenia i zatrzymają zimne powietrze przed przedostaniem się do kuchni. Montaż drzwi zewnętrznych może okazać się kosztowny, ale to inwestycja na długie lata.

Dociąć szczeliny wokół okien i drzwi

Docięcie szczelin wokół okien i drzwi to kolejny sposób na ogrzanie kuchni. Jeśli nie chcesz inwestować w specjalne izolacje okienne, możesz zastosować taśmę izolacyjną do zakrycia szczelin. W ten sposób ograniczysz przepływ zimnego powietrza do kuchni i zatrzymasz ciepło wewnątrz.

Powierzchnie grzejne

Zainwestuj w powierzchnie grzejne, takie jak grzejniki podłogowe lub grzejniki ścienne. Grzejniki ścienne to dobre rozwiązanie do montażu pod oknami, a grzejniki podłogowe są idealnym sposobem na ogrzewanie niskich pomieszczeń. Dzięki temu, że powierzchnie grzejne równomiernie rozprowadzają ciepło w pomieszczeniu, zregenerujesz esencję Twojej kuchni i cieszyć się ciepłem przez długi czas.

  Jak odepchnąć zlew w kuchni - poradnik

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na ogrzanie kuchni. Odpowiednie czynności, takie jak docięcie szczelin wokół okien i drzwi, czy zainstalowanie izolacji okiennej, mogą pomóc Ci w zatrzymaniu ciepła w pomieszczeniu. Ogrzewanie podczerwienią i grzejniki podłogowe to również skuteczne sposoby na utrzymanie ciepła w Twojej kuchni. To Ty wybierasz, który sposób najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i budżetu. Zadbaj o ciepło w swojej kuchni i ciesz się galopującym komfortem przez całą zimę.