Jak oddzielić kuchnię od pokoju dziennego – problem wielu właścicieli mieszkań

Często zdarza się, że kuchnia w mieszkaniu jest połączona z salonem lub innym pokojem dziennym. W takiej sytuacji nie zawsze jest możliwość wniesienia wszelkich potrzebnych zmian architektonicznych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Rodzaje pomieszczeń

W celu oddzielenia kuchni od pokoju dziennego należy najpierw zastanowić się, jaki rodzaj pomieszczenia chcemy uzyskać. Zwykle można wyodrębnić:

  • Oddzielne pomieszczenie kuchenne
  • Szklane ścianki
  • Kurtyny lub wizjery

Oddzielne pomieszczenie kuchenne

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli mamy taką możliwość, jest wydzielenie kuchni jako oddzielnego pomieszczenia. Wymaga to jednak większych modyfikacji w układzie pomieszczeń. Zwykle wymaga to też sporządzenia projektu pokoju.

Szklane ścianki

Jeśli nie mamy możliwości wydzielenia kuchni jako osobnego pomieszczenia, to dobrym rozwiązaniem mogą być szklane ścianki. W takiej sytuacji kuchnia jest oddzielona od pokoju dziennego, ale nadal można zobaczyć to co się dzieje w kuchni. Szklane ścianki to także dobre rozwiązanie, aby mieszkanie wydawało się bardziej jasne i przestronne.

Kurtyny lub wizjery

Jeśli szklana ścianka nie jest dla nas wystarczająco praktyczna, wówczas można zastosować kurtyny lub wizjery. W takim rozwiązaniu można mieć pełną prywatność w kuchni, ale jednocześnie zachować poczucie jedności pomieszczeń.

Podsumowanie

Jak widać istnieją różne sposoby na oddzielenie kuchni od pokoju dziennego. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Nie należy zapominać, że niezależnie od rozwiązania, jakie wybierzemy, nie powinno to wpłynąć negatywnie na wygląd naszego mieszkania.

  Jak odnowić stare meble w kuchni