Jak odepchnąć zlew w kuchni – poradnik

Często spotykany problem w kuchni to zapchany zlew. W tym poradniku przedstawimy kilka sposobów na to, jak odepchnąć zlew w kuchni bez potrzeby zatrudnienia hydraulika.

Przyczyny zapchanych zlewozmywaków

Przed rozpoczęciem odkręcania rur i innych działań o to jak odepchnąć zlew w kuchni warto zastanowić się, jaka jest przyczyna problemu.

Olej i tłuszcz

Większość tłuszczów stałych jest nierozpuszczalna i w kontakcie z wodą zatyka rury.

Resztki jedzenia i osad

Intensywne korzystanie z zlewu nieuchronnie prowadzi do zatory związanej z resztkami pokarmowymi.

Higiena

Niekiedy problemem nie jest sam zatłuszczony zlew, ale to, co do niego trafia. Chcąc uniknąć problemu, należy dbać o higienę w kuchni i dokładnie zmywać naczynia przed włożeniem ich do zmywarki.

Sposoby na odepchnięcie zlewu

Metoda chemiczna

Przed przystąpieniem do działań mechanicznych, warto spróbować użyć specjalnych środków do odkamieniania rur. Takie preparaty mogą skutecznie usunąć resztki jedzenia, olej i inne zanieczyszczenia. Środki te znajdziemy w sklepach ogólnobranżowych, supermarketach oraz w internecie.

Mechaniczne oczyszczanie rur

Jeśli chemia zawiedzie, można spróbować oczyszczenia zlewu mechanicznie. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić zadanie specjalistom. Można w tym celu wykorzystać gumową przyciskarkę, bylginę lub spirale do oczyszczania rur.

Umyj rury!

Często zapchany zlew w kuchni jest wynikiem brudu w rurach, których nie widać. Częste mycie rur jest dobrym sposobem na to, by uniknąć problemów z zatory.

Podsumowanie

Zapchany zlew w kuchni to irytujący problem, ale można go łatwo rozwiązać. Przede wszystkim należy dbać o higienę i korzystać z odpowiednich środków czystości. W przypadku poważniejszych incydentów, można skorzystać z usług specjalistów, choć nie jest to zawsze potrzebne.

Dokładając trochę uwagi, z łatwością unikniemy problemów z zatkanym zlewem i wskazane jest stosowanie metody oczyszczania rur.

  Jak Odkręcić Kran w Kuchni - Poradnik Dla Początkujących