Wprowadzenie

Każdy, kto kiedykolwiek próbował zablokować / odkręcić rurkę wody albo zdemontować kran wie, że to nie jest rzecz najłatwiejsza. Szczególnie, jeśli nie wiesz, jak to zrobić. W dzisiejszym świecie wiele osób lubi robić pewne rzeczy samodzielnie, aby zaoszczędzić pieniądze. Jednak, jeśli nie wiesz, jak odkręcić kran w kuchni, to ostatecznie możesz zrobić więcej szkody niż pożytku. W tym poradniku pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić.

Co Potrzebujesz?

Przed przystąpieniem do pracy potrzebujesz kilku narzędzi. Praktycznie krok po kroku, będziesz musiał korzystać z narzędzi, co pozwoli Ci na odpięcie krana. Nie potrzeba dużo, aby to zrobić dosłownie kilka przedmiotów, które powinny być już w Twoim domu.

Lista Potrzebnych Narzędzi

Poniżej znajdują się narzędzia, których będziesz potrzebować, aby usunąć kran w swojej kuchni:

  • Kłucz francuski (rozmiar, który pasuje do Twojego kranu)
  • Ściągacz do rur
  • Gumowe uszczelki (zalecane do wymiany)

Proces Demontażu

Odkręcanie kranu w kuchni w ogóle nie jest łatwe. Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz potrzebne narzędzia, a także pełne zrozumienie procesu. W przeciwnym wypadku, jeśli nie wiesz, co robisz, możesz narazić siebie, a także swój dom na szkody.

Krok 1: Wyłącz Zasilanie Wody

Przede wszystkim, ważne jest, aby wyłączyć zasilanie wodą do kran. Może to być zrobione przez wyłączenie klucza głównego. Skoro to zrobiłeś, otwórz kran w celu opróżnienia pozostałości wody z rurki.

Krok 2: Wyłącz Kran

Następnym krokiem jest wyłączenie kranu. Aby to zrobić, użyj kija do klucza. Upewnij się, że kierunek jest właściwy. Kierunek, w którym kręcisz, aby zamknąć kran powinien być w przeciwnym kierunku zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli jest to wykonane poprawnie, nie powinno być już wody w kranie.

Krok 3: Demontaż

Teraz przyszedł czas, aby odłączyć kran od źródła wody. W tym celu użyj ściskacza do rur. Umieść go na końcu rury i zacznij obracać w lewo. Powinien to być prosty proces, ale jeśli nie możesz oderwać kranu, użyj młotka i dowolnego materiału do osłony na ściskacz rur, aby pomóc Ci w odkręceniu.

  Jak ozdobić ścianę w kuchni nad stołem | Poradnik dla każdego

Krok 4: Usuń Gumowe Uszczelki

W końcu, odłącz gumowe uszczelki. Mogą być one trudne do znalezienia, ale zwykle znajdują się bezpośrednio pod głowicą kranu. Uważaj, aby nie uszkodzić metalowych połączeń i wyjmij gumowe uszczelki jak najdelikatniej.

Krok 5: Zainstaluj Nowy Kran

Po usunięciu starego kranu, przyszedł czas na zainstalowanie nowego. Proces powinien być odwrotny do procesu demontażu. Użyj ściskacza rur, aby przymocować kran do rur. Upewnij się, że kierunek i przepływ wody są prawidłowe poprzez ponowne włączenie zaopatrzenia w wodę, a następnie sprawdzenie, czy kran działa poprawnie.

Podsumowanie

Demontaż lub wymiana kranu w kuchni może wydawać się skomplikowany ale jest to zadanie, które w większości przypadków jest wykonalne samodzielnie. Wystarczy odpowiednio się do tego przygotować oraz zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z odkręcaniem kranów. Miej również na uwadze, że jeśli czujesz się zbyt niepewnie, zawsze możesz zadzwonić po profesjonalnego hydraulika, aby pomógł Ci wykonać to zadanie.