Introdukcja

Wyjście z klasyki i udekorowanie kuchni niebanalnym sposobem może okazać się dla wielu właścicieli domów wyzwaniem. Jednym z ciekawszych pomysłów na odmianę wyglądu kuchni jest ozdobienie ściany. Wykorzystaj ją do stworzenia ciekawej dekoracji, która wprowadzi do pomieszczenia nieco kolorów i stylu. Poniżej przedstawiamy 6 pomysłów, jak ozdobić ścianę w kuchni i nadadzą jej niepowtarzalnego charakteru.

Tapety kuchenne

Tapeta w kuchni już od dawna nie jest nowością. Jeśli jednak nie chcesz, aby ściany w kuchni wyglądały jak we wnętrzu kolorowego pudełka, możesz wybrać bardziej subtelne wzory. Tapety z motywami kuchennymi, takimi jak owoce, warzywa lub przyprawy, świetnie nadają się do tego pomieszczenia, a dodatkowo w łatwy sposób odmienią jego klimat.

Kafelki kuchenne

Kafelki kuchenne od dawna kojarzą się ze stylowym wykończeniem i niezwykłą trwałością. Oprócz swoich praktycznych funkcji, mogą również pełnić rolę dekoracyjną. Wszystko zależy od koloru, wzoru oraz układu, w jakim zostaną ułożone. Możesz dopasować kafelki do stylu całego mieszkania lub postawić na kontrasty. Wybór należy do Ciebie!

Malowanie ścian kuchennych

Malowanie ścian kuchennych to stosunkowo prosty i tani sposób na odnowienie wyglądu kuchni. Opcji kolorystycznych jest mnóstwo, od jasnych, pastelowych tonów do intensywnych, żywych barw. Możesz zdecydować się na jednolity kolor, jak również na ciekawy wzór, który ożywi kuchenne wnętrze.

Obrazy i fotografie

Ściana w kuchni to doskonałe miejsce do wyeksponowania zdjęć i obrazów. Mogą to być reprodukcje słynnych dzieł sztuki lub fotografie rodzinne. W ten sposób wprowadzisz do kuchni osobisty charakter i nada jej przytulnego klimatu. Dobrze oprawione obrazy nie tylko będą stanowiły ciekawą dekorację, ale również zabezpieczą ściany przed zabrudzeniem.

Półki kuchenne

Półki kuchenne to świetne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemem braku miejsca na różne elementy wyposażenia. Mogą również stanowić interesującą dekorację ściany w kuchni. Wykorzystaj je do wyeksponowania swojej kolekcji kubków, słoików z przyprawami lub ozdobnych mis.

  Jak ozdobić kuchnię na Boże Narodzenie

Tapeta magnetyczna

Tapeta magnetyczna to kolejny ciekawy pomysł na dekorację ściany w kuchni. Na jej powierzchni można umieszczać magnesy, więc możesz na niej organizować swoje przepisy, listy zakupów czy zdjęcia. Warto jednak zaznaczyć, że tapeta ta nie jest zbyt praktyczna do czyszczenia, więc nie jest idealna, jeśli kuchnia jest intensywnie używana.

Podsumowanie

Jak widzisz, sposobów na ozdobienie ściany w kuchni jest wiele. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom i stylowi mieszkania. Pamiętaj, że ściana w kuchni to znakomite miejsce na wyeksponowanie swojej kreatywności.