Jakie możliwości oferują ściany w kuchni?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale również spędzamy sporo czasu, spotykając się z rodziną i przyjaciółmi. Aby kuchnia była przytulna i przyjemna w użytkowaniu, warto zwrócić uwagę na aranżację ścian. Ściana za stołem w kuchni to idealne miejsce do eksperymentowania z różnymi dekoracjami.

1. Naklejki ścienne

Naklejki ścienne to coraz popularniejsza forma dekoracji, która szybko nadaje charakteru i stylu do naszych czterech kątów. W kuchni, naklejki często przedstawiają różnego rodzaju jedzenie lub motywy związane z gotowaniem. Możemy wybrać naklejkę z ulubioną potrawą lub zabawnym cytatem o gotowaniu i jedzeniu. Naklejki łatwo aplikować i zdejmować, a ich zastosowanie nie podnosi kosztów remontu.

2. Obrazy i plakaty

Obrazy i plakaty to klasyka w dekorowaniu ścian. Wystarczy odpowiednio dobrać motyw do stylu kuchni, aby za pomocą jednego obrazu zmienić wystrój tego pomieszczenia. W kuchni warto postawić na plakaty z motywami sztućców lub liści ziół. Obrazy na płótnie z przedstawieniami owoców lub warzyw doskonale odnajdą się w rustykalnym klimacie.

3. Półki z ozdobami

Półki z ozdobami to modne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na wyeksponowanie elementów dekoracyjnych, a jednocześnie umożliwia przechowywanie przydatnych w kuchni rzeczy. Półka z czerwonymi słoikami z powidłami, czy innych przetworów może być jednocześnie piękną dekoracją i praktycznym rozwiązaniem. Możemy również posłużyć się masywnymi deskami, na których możemy wyeksponować ulubione kubki lub talerze.

4. Tapety i kafelki

Choć to rozwiązanie wymaga większego wysiłku i nakładów finansowych, to warto zdecydować się na tapety lub kafelki, które mocno wpłyną na wystrój naszej kuchni nadając mu indywidualny charakter. W przypadku tapet warto zwrócić uwagę na ich odporność na wilgoć i plamy, a w przypadku kafelków na ich łatwość w utrzymaniu czystości. W kuchni zaaranżowanej w stylu prowansalskim, dobrze sprawdzą się kafle w pastelowych odcieniach, a na ścianie za stołem warto postawić na tapetę z drobnym wzorem np. w kwiaty.

  Jak oddzielić kuchnię od salonu podłoga - Odkrywamy sposoby

Podsumowanie

Ściana za stołem w kuchni to doskonałe miejsce na eksperymentowanie z różnymi dekoracjami. Naklejki, obrazy, półki z ozdobami, tapety i kafelki to tylko niektóre z propozycji, jakie warto rozważyć w aranżacji kuchni. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, pamiętajmy, że kuchnia to pomieszczenie, w którym powinniśmy czuć się dobrze i komfortowo.