53

Zakwaterowanie to także problem, który może dotyczyć turysty. On jednak jest poważny, gdy jesteśmy już na miejscu i to za granicą i nie możemy znaleźć wolnego pokoju w hotelu. To problem, który dotyka bardzo często turystów organizujących we własnym zakresie wyjazdy. Nie powinniśmy bez biura podróży organizować wycieczki i to tak daleko. Gdy nie znamy języka, nie mamy doświadczenia i nie znamy standardów rezerwacji- możemy zostać na lodzie. Dlatego wakacje powinny być profesjonalnie zaplanowane. Przecież nie chcemy martwić się o zakwaterowanie, którego nie ma. To psuje cały urlop. Dlatego last minute oferuje nam hotel i noclegi. Każdy rodzaj wyjazdu zorganizowanego ma już w standardzie wliczony nocleg. Za to płaci się najwięcej, a więc nie dziwimy sie, gdy cena hotelu jest wysoka. Możemy wybrać niższy komfort. Niektórzy jednak twierdzą, że na wakacjach się po prostu nie oszczędza. To może być problematyczne dla ubogich rodzin, które po raz pierwszy są za granicą lub na jakimkolwiek wyjeździe.

Zakwaterowanie to także problemy, które mogą przydarzyć się nam już na miejscu. Być może biura podróży nie zarezerwowały hotelu lub hotel źle przyjął wiadomość i zamiast jednego pokoju mamy cztery pojedyncze. Nasza rodzina nie może być aż tak bardzo rozbita. Dlatego okazuje się, że problemy z zakwaterowaniem są większe, niż nam się wydaje. Mimo to, wakacje nie powinny być całkowicie zepsute przez tego typu incydenty. Możemy na początku mieć problem, jednak nie jest on nie do rozwiązania. To raczej łatwe do zniwelowania. Wystarczy, że będziemy wiedzieli o zachowaniu spokoju. Oferty last minute mają to do siebie, że często przynoszą nam takie niespodziewane problemy. Dlatego niektórzy unikają ich tak samo, jak przysłowiowego ognia. Biura jednak nie muszą być winne. To hotel mógł być problemem dla ludzi, którzy chcieli jedynie odpocząć. Nie ważne jest to, kto zawinił. Ważne i priorytetowe jest to, aby jak najszybciej rozwiązać problem z zakwaterowaniem oraz dać nam nowe pokoje, abyśmy mogli korzystać z wakacji.

  Udar mózgu – choroba nie tylko wieku dojrzałego

 Problemy z biletami

Zgubione lub niezapłacone bilety? To już poważny problem. Nawet dla biura podróży, które miało wszystkiego dopilnować. Jednak to się nie zdarzy, gdy nasze wakacje last minute były organizowane przez biura, które są profesjonalne. Brak biletów może zatrzymać nasz wyjazd. Jeżeli sami go organizowaliśmy- mamy problem i nie możemy szukać osób winnych za całe zamieszanie, gdyż to my jesteśmy winni. Trzeba wszystkiego dopilnować. Niekiedy okazuje się, że bilety można jeszcze kupić. Jednak to graniczy z cudem. Zwłaszcza, gdy jest sezon letni, a więc sezon turystyczny. Gdy nie udaje się nam kupić biletu- wycieczka jest skończona. Możemy jednak zamówić kolejny bilet na następny dzień. Alternatywne formy spędzania wolnego czasu także są ważne. Jeżeli dojechaliśmy już na miejsce, ale nigdzie nie ma hotelu lub nie ma wolnych atrakcji turystycznych- musimy poruszyć wyobraźnię oraz podsunąć pewne pomysły dla reszty naszych podróżników. Tylko tak będziemy w stanie wyjść z dołka. Bilety nie powinny się zgubić. Jeżeli jednak mamy takie problemy- powinniśmy jak najszybciej powiadomić o tym biura podróży. Tylko one mogą załatwić całą sprawę. Bilet to jednak potwierdzenie naszej rezerwacji i tożsamości. Bez niego nie odlecimy samolotem do określonego miejsca lub nie spotkamy się z innymi podróżnikami w miejscu docelowym. Dlatego przestrzega się cały czas przed tym, aby pilnować biletów. To niewiele. Ostrożność i uwaga. Tylko takie cechy powinny nam towarzyszyć przy pakowaniu lub przy innych tego typu zagadnieniach. Okazuje się, że jednak problemy z biletami mogą być znacznie poważniejsze. Wtedy zarezerwowane miejsca przepadają, a nasze wakacje oddalają się od nas. Oferta last minute jest nieubłagalna i musimy przestrzegać pewnych zasad. Gdy nie uda się nam znaleźć biletu na czas- możemy kupić drugi, gdy są jeszcze wolne miejsca. To jednak spory wydatek. Jednak mniejszy, niż urata całej wycieczki. Za błędy się płaci i od tej pory będziemy o tym bardzo dogłębnie i dotkliwie pamiętać.
http://www.youtube.com/watch?v=IBIMVAX6KCQ

  Klimat i temperatura