Przyczyny nietrzymania moczu u kobiet zazwyczaj połączone są z kobiecym układem rozrodczym. Dlatego nietrzymanie moczu u kobiet pojawia się bardzo często po porodzie lub w czasie okołomiesiączkowym. Poza tym przyczyną nietrzymania moczu u kobiet może być jakaś choroba urologiczna, która przebiega podobnie jak u mężczyzn. Zdarza się także, że jakaś kobieta po prostu wykazuje predyspozycje do nietrzymania moczu i dlatego musi jakoś radzić sobie w krępujących sytuacjach. Dlatego kupuje podpaski i wkładki urologiczne oraz wkładki higieniczne. W takim wypadku leczenie nietrzymania moczu jest bardzo trudne i najczęściej trzeba po prostu nauczyć się funkcjonować z posiadanym przez siebie problemem zdrowotnym. Jednak w takim wypadku pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia.

Natomiast nietrzymanie moczu po porodzie  jest stosunkowo częstym zjawiskiem i lekarze ginekolodzy zwykle dobrze wiedzą, jak radzić sobie w sytuacji, gdy u jednej z ich pacjentek doszło do nietrzymania moczu po porodzie. Bardzo często zalecają oni wykonywanie odpowiednich ćwiczeń oraz unikanie szybkiego podnoszenia ciężkich przedmiotów. W przeciwnym razie jakiekolwiek leczenie nietrzymania moczu będzie nieskuteczne.

Poza tym można w razie potrzeby poddać się odpowiedniemu zabiegowi, który nieco zaleczy nietrzymanie moczu. Trzeba pamiętać, że taki zabieg musi zostać wykonany bardzo precyzyjnie, żeby mógł być w pełni skuteczny. W przeciwnym razie kobieta będzie musiała już przez całe życie borykać się z problemem nietrzymania moczu.

  Udar mózgu – choroba nie tylko wieku dojrzałego