Są takie choroby, które przypisuje się zwłaszcza osobom starszym, będącym w dojrzałym wieku. Jednak w praktyce mogą przytrafić się one również ludziom młodym. Do takich chorób można zaliczyć na przykład paradontozę czy udar mózgu. Ten drugi jest dużo poważniejszą chorobą, ponieważ może zagrażać nie tylko naszemu zdrowiu, ale również życiu.

Co to jest udar mózgu? Jest to choroba, która polega na niedokrwieniu mózgu, albo przeciwnie – jego zalaniu krwią. Przyczyną w obu przypadkach jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Zazwyczaj wynika ono z powstania zatorów w żyłach lub tętnicach rozprowadzających krew po całym organizmie. Zator powoduje nieprawidłowy obieg krwi i doprowadza tym samym do różnych chorób. Zakrzepica może między innymi powodować wystąpienie udaru mózgu objawów. Należy do nich niedowład kończyn po lewej lub prawej stronie, wykrzywienie twarzy, czy problem z wyraźnym mówieniem.

Jeśli chodzi o udar mózgu leczenie polega na przyjmowaniu odpowiednich lekarstw, które mają przywrócić prawidłowy obieg krwi w organizmie. Dodatkowo mają one obniżyć zbyt wysokie ciśnienie, które w tym przypadku najczęściej występuje. Samo leczenie farmakologiczne nie jest natomiast wystarczające do tego, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu udaru. Jeśli już raz nam się przydarzy jest to sygnał do tego, aby zmienić tryb życia. Jeśli udar mózgu występuje u młodych osób zazwyczaj jest warunkowany genetycznie, ale także stylem życia. Należy więc zmienić dietę i być aktywnym fizycznie oraz co ważne – unikać stresujących i nerwowych sytuacji.

  Jak urządzić sypialnię?