kapcie dla dzieci

Niektórzy uważają, że kapcie w domu są zbędne, a dziecko może chodzić boso. Pamiętajmy jednak, że tego typu domowe obuwie chroni nie tylko przed chłodem, ale również przez urazami w wyniku nadepnięcia na pozostawione na podłodze drobne elementy. W przypadku tego typu obuwia bardzo ważne jest połączenie wygody noszenia z atrakcyjnym wzornictwem, które zachęci najmłodszych domowników do korzystania z kapci.

Niektóre dzieci nie lubią nosić kapci, dlatego sposobem na przekonanie ich do wkładania domowego obuwia jest zakup bucików o ciekawym wzorze. Oczywiście w sklepach, zarówno tych stacjonarnych jak i działających online, można spotkać ogromny wybór dziecięcych kapci dla dziewczynek i dla chłopców. Najlepiej więc, aby dziecko samo wybrało model, który najbardziej przypadł mu do gustu. Ważne jest jednak, aby oprócz estetycznego wyglądu obuwie domowe charakteryzowało się również wysoką jakością i zapewniało wygodę użytkowania. Zwracajmy więc uwagę na jakość wykonania tego typu butów i sprawdźmy, czy ma miękką podeszwę.

Małe dzieci, które nie mają jeszcze wyćwiczonych odpowiednio zdolności manualnych, mogą nie poradzić sobie z samodzielnym zapinaniem i rozpinaniem bucików, dlatego warto zastanowić się nad modelami z wygodną gumką pozwalającą łatwo zsunąć kapcie lub je włożyć. W przypadku młodszych dzieci należy z kolei postawić na buciki zapewniające kostce stabilność oraz z zapięciem przytrzymującym kapcie na podbiciu. Duży wybór kapci dla młodszych i starszych dzieci znajdziesz u nas

  Pakowny i poręczny plecak